5. a 6. januára 2013, sa košické lyžiarske stredisko Jahodná zmenilo na miesto plné hudby, umenia, športu a zábavy. Nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry pripravila v spolupráci s neziskovou organizáciou Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 nevšedný dvojdňový program, ktorý je pozvánkou na otvárací ceremoniál Európskeho hlavného mesta kultúry.

Návštevníci Jahodnej sa mohli tešiť na pestrý kultúrny program a športové aktivity. Rodiny s deťmi sa zabavili pri sánkovačke, zahrali sa v ľadovom meste a privítali legendárneho Yetiho. Milovníkov umenia potešil tanec, divadlo, vážna i moderná hudba, či výstava v priestoroch strediska. Na hlavnom pódiu sa predstavili súčasné hviezdy slovenskej hudobnej scény spolu s mladými začínajúcimi muzikantmi z Košického kraja.

Hlavnou myšlienkou podujatia bolo priniesť kultúru a umenie na nevšedné miesto uprostred prírody, predstaviť všetkým Košičanom a návštevníkom Košíc pripravovaný ceremoniál Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 a ponúknuť im jedinečný kultúrny a športový zážitok.

Podujatie Zimný festival realizovala nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry, n.o., ktoré bolo podporené Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí bola v súlade s aktivitami EHMK 2013.

Program: Zimny festival_program