Piaty ročník Rozžiarenej uličky, alebo Candle Night, pozýva všetkých návštevníkov i obyvateľov Košíc, aby si prišli na Hrnčiarsku ulicu posedieť pri svetle stoviek sviečok. V sobotu 3. októbra od 19:00 hod. sa historická Ulička remesiel premení na čarovné miesto, kde bude vyhrávať akustická hudba dievčenského dua Calla (Eva Hájková a Katarína Pončáková) a rozvoniavať grilovačka.

Obe strany ulice ozdobia sviečky, lampášiky vyrobené deťmi zo ZŠ Park Angelinum a svetlá v ručne zdobených fľašiach, zavesené na drevených vešiakových konštrukciách. V netradičnom čase otvoria prevádzky aj miestni remeselníci či vyzdobená Raňajkáreň Rozprávka so svojimi domácimi koláčmi. „Košičania sa môžu po Uličke remesiel poprechádzať v príjemnej atmosfére, sadnúť si k teplému čaju alebo navštíviť dielne remeselníkov a objaviť tak kúsok histórie. Minulý rok bola ulička preplnená, posnažíme sa, aby to bolo tento rok o čosi pokojnejšie,“ vysvetľuje Jana Kopernická z neziskovej organizácie Košice región umenia a kultúry.

Podujatie Candle night na Uličke remesiel je súčasťou projektu Prechádzky uličkou remesiel realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Košice región umenia a kultúry, n.o.