Žiakov košických základných škôl čaká 26. septembra netradičná hodina dejepisu. Prostredníctvom kreatívnych dielní a prednášok sa na nej naučia, ako sa kedysi kuli podkovy, miesilo cesto na chlieb či hlina na krčahy. Podujatie pripravuje nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry.

Na podujatie V lavici na ulici sa prihlásili žiaci košických škôl, pre ktorých je od 8:00 do 14:00 hod. nachystané netradičné vyučovanie. Dozvedia sa na nej informácie o histórii remesiel a samotnej Hrnčiarskej ulice, no čakajú ich aj hry či maľovanie na tvár. Na záver dostanú všetci účastníci certifikát o absolvovaní prednášok a navštívia remeselnícke dielne na Hrnčiarskej ulici.

Sme veľmi radi, že môžeme deťom hravou formou priblížiť remeslá, ktoré sú súčasťou našej kultúry od nepamäti, no v dnešnej dobe sa im neprikladá dostatočný význam. Chceme viesť deti k tomu, aby si vážili energiu, ktoré do svojich diel remeselníci vkladajú a zároveň im predstaviť remeslá v novom, zaujímavom svetle,“ hovorí Jana Kopernická z neziskovej organizácie Košice region umenia a kultúry.

v_lavici_na_ulici

V lavici na ulici  (1) V lavici na ulici  (2) V lavici na ulici  (3) V lavici na ulici  (4) V lavici na ulici  (5)