14. jún 2013, Košice – V piatok 14. 6. 2013 sa na Hrnčiarskej ulici v Košiciach uskutoční výstava pri príležitosti vyvrcholenia Výtvarného plenéra Jahodná 2013. Na podujatí s názvom Ulička plná obrazov sa predstavia začínajúci aj profesionálni umelci. Svoje diela nebudú len vystavovať, ale aj tvoriť priamo na ulici. Medzi účasťníkmi plenéra sú aj známi košickí výtvarníci ako napríklad Andy Gore, Kazimír Nehrebeczký, Ľubica Oberučová či nedávno ocenený mladý talent Ján Gall. Vystavených bude viac ako 50 prác.

Výtvarný plenér Jahodná 2013 prebieha od 9. júna v športovo rekreačnom stredisku Jahodná, kde výtvarníci tvoria svoje diela.

Ulička plná obrazov je súčasťou projektu realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Ulicka plna obrazov