Tlačová správa:

Spoznajte zvyky, kultúru a jazyky iných krajín

Košice – V piatok 28. septembra sa v čase od 16:00 do 18:00 na rohu Hrnčiarskej ulice a námestíčka pri Miklušovej väznici uskutoční podujatie s názvom Multikultúrna ulička.

Návštevníci spoznajú zvyky, kultúru a jazyky rôznych krajín. Na podujatí sa predstaví Francúzska aliancia Košice, Regionálne centrum mládeže, Rada mládeže Košického kraja, Jazyková škola EnPAL, zahraniční lektori a študenti. Svoje kuchárske umenie predvedie indický kuchár Shreyas Kadam. Návštevníkov čakajú hry, súťaže a množstvo zaujímavých informácií. Cieľom je priblížiť niektoré národnosti, ktoré žijú v multikultúrnom meste, akým Košice určite sú.

Podujatie pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry.

Podujatie Multikultúrna ulička na Uličke remesiel je súčasťou projektu realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Fotogaléria z podujatia:


 

Povedali o podujatí:

http://www.kosice2013.sk/sk/clanok/Spoznajte-zvyky-kulturu-a-jazyky-inych-krajin

http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2012090035

http://www.oslavuj.sk/multikulturna-ulicka/18802

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6547016/v-piatok-mozete-navstivit-multikulturnu-ulicku.html

http://www.piestanskydennik.sk/sita-detail/?tx_kiossita_pi1%5Bdetail%5D=119781

http://www.kosice.estranky.sk/clanky/pozvanky-na-akcie-a-podujatia/pozvanka—multikulturna-ulicka.html