Tlačová správa:

Umenie na Hrnčiarskej ulici

Košice – V piatok 27. júla sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční podujatie s názvom Umenie na Hrnčiarskej ulici. Jeho cieľom je zastaviť ľudí v ich uponáhľanom svete, priniesť im umelecký zážitok, potešenie a umelcom poskytnúť priestor na sebarealizáciu a prezentáciu.

Program sa začne o 17:00 hod., a to divadelným predstavením priamo pod oblohou. Rodinná oslava alebo slučka v podaní hercov Divadla Neon zaujme všetky vekové kategórie. Veď skoro každý pozná nástrahy a bizarné situácie, ktoré môžu vzniknúť na rodinnej oslave. Od 17:45 hod. sa to bude niesť v tónoch írskej hudby. Hudobné umenie odprezentuje mladá košická kapela Shamrock Red Heads. Návštevníci sa môžu tešiť na univerzálnosť začínajúcich muzikantov. Hudobné nástroje budú v neustálom obehu. Divadlo Neon sa na dosky vráti aj o 19:00 hod., tentokrát s hrou No comment, ktorá predstavuje tragikomickú koláž príbehov zo života neobyčajne obyčajných ľudí.
Počas celého podujatia budú na Hrnčiarskej ulici vystavené obrazy košických výtvarníkov a umelecké fotografie autorov Martiny Inspire a Matúša Vencúrika.

Podujatie pripravila nezisková organizácia KRUK, n. o. ako súčasť projektu zameraného na zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Umenie na Hrnciarskej ulici plagat

Fotogaléria z podujatia:


 

Povedali o podujatí:

http://www.kosickespravy.sk/umenie-na-hrnciarskej-ulici

http://www.hlavnespravy.sk/kosice-hrnciarska-ulica-ozije-umenim-pod-holym-nebom/16423/

http://www.piestanskydennik.sk/sita-detail/?tx_kiossita_pi1%5Bdetail%5D=108358

http://www.martintv.sk/aktualne-spravy/regiony/hrnciarska-ulica-v-kosiciach-ozije-umenim-pod-holym-nebom