Tlačová správa:

Ulička umelcov

Košice – V sobotu 19. mája sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční podujatie pod názvom Ulička umelcov. Zídu sa na nej výtvarníci a sochári zo Slovenska i zo zahraničia, ktorí Košice navštívili pri príležitosti Medzinárodného maliarskeho a sochárskeho sympózia Jahodná 2012.

Sympózium vyvrcholí živou výstavou a expozíciou na Uličke remesiel v Košiciach. Organizátor by aj touto cestou rád prispel k oživeniu Hrnčiarskej ulice, ktorá jej návštevníkom v tento deň priblíži atmosféru vyhľadávanej parížskej štvrte Montmartre. Košice v tento deň ožijú aj Nocou múzeí a galérií.

Program otvoria o 10.00 hod. sochári a maliari, ktorí predstavia svoju tvorbu. Hrnčiarsku ulicu spestrí výstava diel detí z CVČ Domino a živá hudba. Na uličke remesiel bude opäť k dispozícii čarovná skriňa, z ktorej si budú môcť návštevníci zobrať knihu alebo ju vymeniť za svoju starú, už prečítanú.

Podujatie pripravila nezisková organizácia KRUK, n. o. ako súčasť projektu zameraného na zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Fotogaléria z podujatia:

 

Povedali o podujatí:

http://www.kosice.estranky.sk/clanky/fotoalbumy/akcie-a-podujatia/ulicka-umelcov.html

http://www.visitkosice.eu/sk/podujatia/nase-tipy/noc-muzei

http://kultura.pravda.sk/galeria/clanok/59193-noc-otvori-muzea-i-galerie/  

http://www.piestanskydennik.sk/sita-detail/?tx_kiossita_pi1%5Bdetail%5D=94484

http://www.kosice.estranky.sk/clanky/fotoalbumy/akcie-a-podujatia/noc-muzei.html