Tlačová správa:

Košičania si vymenia prečítané knižky v čarovnej knižnici

Košice – Dňa 4. apríla 2012 sa uskutoční na Hrnčiarskej ulici akcia pod názvom „Knihy na uličke remesiel“.

Akciu pripravila nezisková organizácia Košice, región umenia & kultúry, n.o. (KRUK, n.o.) v spolupráci s Verejnou knižnicou Jána Bocatia. V dopoludňajších hodinách je pripravený program pre deti predškolského a školského veku. Vypočujú si čítané rozprávky, zúčastna sa besedy s knihovníčkou a písania nekonečného príbehu, zasúťažia si o knižku a spolu s pani učiteľkami absolvujú exkurziu v remeselníckych dielňach. V popoludňajších hodinách budú aktivity smerované k starším návštevníkom.

Počas celého dňa je pre všetkých návštevníkov podujatia pripravená burza kníh a atrakcia v podobe zázračnej historickej skrine. Z tej si budú môcť okoloidúci zobrať knihu, alebo ju vymeniť za svoju starú, už prečítanú. Historická knižnica v zaujímavej umeleckej úprave bude v dňoch od 1.4.2012 do 4.4.2012 okrem Hrnčiarskej ulice umiestená aj na Hlavnej ulici v okolí štátneho divadla.

Podujatie je súčasťou projektu realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o. a je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Fotogaléria z podujatia:


Povedali o podujatí:

http://www.cassovia.sk/newsread_print.php?newsid=17724

http://www.kosice2013.sk/sk/clanok/EHMK13:-Kosicka-Ulicka-remesiel-sa-zmenila-na-ulicu-knih

http://korzar.sme.sk/c/6325328/neprehliadnite-streda-4-aprila.html
http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv?date=2012-04-29&id=48888#2286